Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Приховані лабіринти пенсійної реформи

Приховані лабіринти пенсійної реформи

На початку цього тижня депутати Верховної Ради України таки ухвалили скандальну пенсійну реформу. Пересічним громадянам керівництво держави пояснює, що завдяки цьому починаючи з жовтня мільйони українців похилого віку будуть отримувати пенсію, підвищену в середньому на 150-300 гривень. Але це, мабуть, єдина приємна складова пенсійної реформи нинішнього Уряду. Сергій Сизов далі - про приховані неприємні нюанси реформи, які, нажаль, майже нівелюють таку грошову щедрість Уряду

 

За пенсійну реформу віддали свої голоси 288 депутатів Верховної Ради. Її схвалили представники всіх парламентських фракцій, окрім Батьківщини та Опозіційного блоку. Останні стверджують, що реформа невдала і тільки погіршить життя більшості українців в майбутньому. Наприклад, в документі приховано прописано підвищення пенсійного віку. Так, з початку реформи мінімальний страховий стаж, необхідний для того, щоб людина могла претендувати на пенсію, встановлюється на рівні 25 років (до цього було  15 ). А далі ця цифра взагалі буде підвищена до 35 років. Якщо в українця не буде необхідного стажу, то він зможе розраховувати лише на невелику соціальну допомогу від держави.

До років стажу будуть зараховуватися періоди навчання у виші та декретної відпустки для жінок, але тільки в період з 2004 по 2017 роки в першому випадку і по 2013 рік – в другому. Чому такі періоди – розробники не пояснюють.  

Також у два рази – з 10 до 20 років -  збільшений стаж для виходу на пенсію для тих категорій громадян, які потребують допомоги держави. А це люди з інвалідністю та специфічними фізичними відхиленнями, багатодітні матері, та інші.

Новою реформою скасовано достроковий вихід на пенсію ліквідаторів аварії на ЧАЄС, а також людей, чия професія шкодить їхньому здоров’ю (окрім військовослужбовців та поліцейських).

Вводиться більш жорстка формула для розрахунку майбутньої пенсії. Так, розмір мінімальної зарплати будуть множити на два параметри: індивідуальний коефіцієнт зарплати і коефіцієнт страхового стажу. Але при цьому показник одного року стажу зменшений з 1,35 відсотків до 1 відсотку. А це значить, що з 2018 року люди, які вийшли на пенсію, будуть отримувати на 20-30 % менше, ніж ті, хто виходить на пенсію зараз.  

Ну і на останок. Автоматична індексація пенсій передбачена лише з 2021 року. До цього виплати похилим українцям можуть збільшувати лише за ініціативи уряду. А можуть і не збільшувати.  Все буде залежити від настрою чиновників у Києві.

Лідер Опозиційного блоку Юрій Бойко 4 жовтня так прокоментував прийняття пенсійної реформи, цитата: « Коаліція проголосувала за обман людей. Позиція була у нас з самого початку: ми вимагаємо підвищення пенсій без всякого шантажу». Кінець цитати. Також Юрій Бойко відзначив, що спочатку нинішнє керівництво держави довело українців до злиднів, коли не підвищувало пенсії три роки. Потім трохи грошей Уряд додав, проте, водночас парламент проголосував за те, щоб з наступного року кількість отримувачів пенсійних виплат скоротилася.