Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ На Мелітопольщині скоротилося поголів’я свиней

На Мелітопольщині скоротилося поголів’я свиней

За дев’ять місяців цього року тваринницькі підприємства Мелітопольського району реалізували м'ясопереробним підприємствам тисячу чотириста двадцять дві тонни м'яса в живій вазі. За цей же період молокозаводам було продано більше півтора тисяч тонн молока. Про нинішній стан справ в галузі дівіться у сюжеті

 

Станом на перше жовтня 2017-го року поголів’я великої рогатої худоби у сільхозпідприємствах Мелітопольського району складає дві тисячі триста тридцять голів. У зв’язку з тим, що на території району був спалах Африканської чуми свиней у районі різко скоротилося поголів'я цих тварин - з восьми тисяч голів до чотирьох тисяч дев’ятсот шістдесяти голів.

 Максим Борисов (головний фахівець управління агропромрозвитку Мелітопольської РДА): «Сократили два предприятия. Межрайплемпредприятие полностью вырезало свое поголовье и частное предприятие «Весна» сдало на мясокомбинат поголовье свиней. Это сказалось на общем поголовье по всему Мелитопольскому району, которое уменьшилось на 3 тысячи голов».

 Молокопереробним підприємствам молоко тваринники продають за ціною від семи гривень двадцяти копійок до семи гривень п’ятдесяти  копійок за літр. Свинину м'ясокомбінати купують в живій вазі по 35-37 гривень за кілограм, а яловичину - по 36-38 гривень. Це приблизно на 10 гривень більше в порівнянні з минулим роком. Для підтримки тваринників Мелітопольщини розроблено низку програм, які передбачають виплати дотацій.

 Максим Борисов (головний фахівець управління агропромрозвитку Мелітопольської РДА): «Сегодня у нас действуют областные программы на виплату дотации сельхозпредприятиям за прирост поголів’я овцематок – 1000 гривен за одну голову и за прирост поголів’я коров – 5000 гривен за голову».

 Також на державному рівні діє програма часткової компенсації сільгоспвиробникам за будівництво та реконструкцію тваринницьких комплексів, на придбання обладнання для ферм та племінних тварин.