Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Пішов з життя Володимир Різник

Пішов з життя Володимир Різник

Сьогодні Мелітополь поніс велику втрату – з життя пішов Почесний громадянин міста, краєзнавець, дослідник історії та медицини Мелітопольщини Володимир Іванович Різник. Усе своє життя він віддав місту, людям, намагався робити все, щоб залишити пам'ять про визначних мелітопольців

 

Володимира Різника знали мелітопольці, які працювали у різних сферах: медики, адже він сам довгий час обіймав посаду головного санітарного лікаря міста, історики – тому що він вивчав історію Мелітопольщини та особистостей, які зробили внесок в її розвиток, краєзнавці та письменники – Володимир Іванович очолював Спілку краєзнавців та писав наукові праці. А ще мало хто знав, що він закінчив заочне відділення театрального інституту, багато читав книжок французьких філософів і мріяв аби в Мелітополі з’явився пам’ятник черешні. А ще він прагнув стати льотчиком. У 1978 році Володимир Іванович очолив Мелітопольську санепідемстанцію.

Паралельно з основною роботою Володимир Різник писав книги з краєзнавства, болизкь 10 з них присвячені життю та діяльності земського лікаря Андрея Корвацького. У 2005-ому році саме за його ініціативи біля училища культури було встановлено пам’тник Коравацькому, а у 2009-ому - відреставрована отреставрована могила. Володимир Різник був автором унікальної краєзнавчої роботи – фотоальбому «Північна Таврія у поштових листівках 20 століття», який він створив разом зі своїми однодумцями. Саме Володимир Іванович став автором унікальної «Поваренной книги мелитопольский куховаров 19 века». Наразі готувалося її друге видання. В одному зі своїх інтерв’ю він казав про те, що пишається своїми друзями та вчителями.

Владимир Резник. Они меня научили выживать. Я был в разных ситуациях, на вспышках холеры. Еще где-то. Я везде выжил. Это они во мне заложили все качества, которые мне помогли.

У 2007-ому році Володимиру Різнику було присвоєне званная «Почесний громадянин Мелітополя». Колектив редакции телекомпанії МТВ-плюс висловлює співчуття рідним та колегам у зв’язку зі смертю Володимира Різника.