Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ День визволення Костянтинівки

День визволення Костянтинівки

74-ту мирну осінь зустріли мешканці Костянтинівки - найбільшого села України. 12-те жовтня для них є особливим днем: днем радості від того, що село було звільнене від ворога, і днем суму за загиблими односельцями. До цієї урочистої дати у Костянтинівці було відреставровано меморіальний комплекс та пам’ятник загиблим воїнам

 

Три страшні роки окупації - з 41 по 43 - пережили мешканці Костянтинівки. І хоча Перемозі вже за 70, кожний жовтень все ще нагадує усім мешканцям села про тих, хто пійшов на війну і віддав свої життя заради поколінь, та про тих, хто повернувся і працював на майбутнє.

Сьогодні у Костянтинівці мешкають семеро ветеранів війни, проте на свято прийшли тільки троє – Петро Шелудяк, Олександра Колесник та Василь Лисенко. Василь Романович пройшов усю війну, дійшов до Берліну, має безліч нагород. Він воював на першому українському фронті, визволяв Західну Україну.

На урочистому мітингу біля меморіалу зібралися мешканці Костянтинівки, аби згадати героїв та вшанувати їхню пам'ять. Цього року меморіал був відреставрований. Імена усіх солдатів, похованих у одній могилі, а їх 180, нанесені на мармурових плитах. Зав бібліотекою Ніна Коваленко розповіла про те, що краєзнавцям вдалося знайти у одному з томів Книги пам’яті відомості про солдатів, які визволяли Костянтинівку. Їхнім родичам були надіслані листи з проханням надати інформацію про визволителів. Відповідь з такими даними надійшла одна, про Григорія Челаха. Наразі пошукова робота зі зборів даних про воїнів триває. Школярі та мешканці села вручили квіти ветеранам Другої світової війни. Їм подякували й ті, хто зараз несе службу у зоні АТО. До ветеранів звернувся Митрофан Глаговский, який пообіцяв, що українські воїни прикладуть зусилля аби якомога скоріше закінчити війну.

Ігумен Макарій відправив службу за душами полеглих солдатів,  а згодом усі присутні поклали квіти до плит з іменами загиблих воїнів.