Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ З моделі – в прачку. Хто пратиме постільну білизну вихованців дитсадків?

З моделі – в прачку. Хто пратиме постільну білизну вихованців дитсадків?

Мелітополь – місто не тільки контрастів, а й найнеочікуваніших рішень, які приймаються за погодженням перших осіб міської влади. Після того, як у листопаді було ухвалено рішення про закриття пралень у дитячих садках, більш за всіх обурилися батьки дітей. Проте, ще більше громада обурилася, дізнавшись підсумки тендеру на надання цієї послуги. Відтепер послуги з прання та прасування білизни надаватиме фізична особа-підприємець Ганна Божкіна. Дівчині 20 років, вона – колишня модель

 

950 тисяч гривень, за даними сайту «Прозоро», протягом цього року отримає 20-річна колишня модель за надання послуг з прання та прасування білизни, що здаватимуть дитячі садки. Принаймні, саме Ганна Божкіна визнана переможцем тендеру, результати якого оголошено цього тижня. Вартість кілограма білизни, зазначена у тендерній документації, і на яку погодилася і місцева влада, і управління освіти, на третину більша за ціни на подібні послуги на ринку прання.

Отже, 9 січня, як повідомляє сайт «Наші гроші. Запоріжжя», управління освіти Мелітопольської міської ради уклало угоду з Ганною Божкіною. Їй замовили послуги з прання та прасування 47,5 тонн постільної білизни вартістю, увага, 20 гривень за кілограм. Тобто, місцева влада дає можливість управлінню освіти отримавши з міського бюджету такі шалені кошти, перерахувати їх на прання постільної білизни, у орендованій приватній пральні, з орендованим транспортом. Тоді коли, наприклад, Національний цирк Києва таку саму послугу з прання замовив за 15 гривень за кіло, Київський національний університет ім.. Гетьмана, - за 12-40 грн., Черкаський обласний госпіталь готовий витратити – 15 гривень 70 копійок. А ось бюджет Мелітополя дозволяє собі не розмінюватися на дрібниці і з панського плеча заплатити аж 20 гривень за кілограм випраної та випрасуваної постільної білизни. Доречі, як і приміщення, транспорт модель, що виграла тендер, також орендує. І якщо квадратні метри належать Юрію Баляну, то транспортуванням буде займатися його син Едгар. У тендерній документації Ганна Божкіна вказала саме його телефон.

Аби конкурсна процедура не викликала зайві підозри, у тендері взяв участь ще один конкурсант, також фізична особа-підприємець Олексій Усинін, який має дружні зв’язки з Едгаром Баляном, принаймні у мережі Фейсбук. Він був готовий надавати послуги з прання кілограму білизни за 18 гривень. Але його пропозицію відхилили, звернувши увагу, у тому числі, на відсутність матеріально-технічної бази. Щодо ж Божкіної, то у «Прозоро» до її пропозицій жодних запитань не виникло.

Отже, не треба бути занадто розумним, щоб простежити схему, яку у черговий раз протягнула місцева влада. Нічого протизаконного чи підозрілого у ній ані мер Мінько, ані його заступник Федоров, звісно, не бачать, адже, найвірогідніше, за їхніми пропозиціями обиралися учасники тендерів та отримувачі бюджетних коштів. Випадковість це чи збіг, але їх обох зараз ще немає в місті, вони, нагадаємо, попри відпустку важко працюють у Європі, проводячи низки перемовин. Принаймні, саме на цьому наголошували окремі ЗМІ. Доречі, саме Федоров свого часу підтримував ідею про закриття пралень у дитсадках, наголошуючи на економії для бюджету у 2 мільйони гривень.