Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Військові пенсіонери не задоволені пенсіями

Військові пенсіонери не задоволені пенсіями

У попередніх випусках програми «Регіон» ми розповідали про те, що вже з березня військові пенсіонери будуть отримувати перераховані пенсійні виплати, починаючи з 1 січня поточного року. Пенсії військових пенсіонерів зростуть у середньому на півтори тисячі гривень. Для цієї мети у держбюджеті передбачено більш ніж 7 мільярдів гривень, хоча насправді необхідно 40. Здається, що ті, хто віддав службі у лавах армії десятки років, повинні радіьт, проте у пенсіонерів наразі більше запитань до чиновників, ніж у них відповідей. З метою роз’яснення питань, пов’язаних з перерахуванням та нарахуванням пенсій військовим пенсіонерам, сьогодні у авіа містечку пройшла зустріч пенсіонерів гарнізону з начальником управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та працівників силових структур Головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області Ігорем Судариковим

Про те, що ініціатива Уряду викликає у військових пенсіонерів безліч запитань, на які вони бажали б отримати відповіді, свідчила кількість присутніх на зустрічі. Актова зала будинку офіцерів була майже переповнена. Серед тих, хто прийшов, були і сивочолі колишні військові, і пенсіонери за вислугою років, і ті, хто працював у органах МВС. Усі вони хотіли роз’яснень щодо принципів нарахування їм пенсійних виплат, які так яскраво розрекламував прем’єр-мінстр Гройсман. Слово взяв начальник управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та працівників силових структур Головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області Ігор Судариков. Він намагався пояснити усі особливості ухваленої постанови Кабміну. На доплати військовим пенсіонерам у держбюджеті передбачено 7 мільярдів гривень.

В середньому пенсії військових пенсіонерів зростуть на півтори тисячі гривень. Отже, як зазначив прем’єр Гройсман, основні виплати почнуться з 1 квітня. На першому етапі, з 1 січня пенсії зростуть у середньому на 1,5 тисячі, з 1 січня 2019 року – іще на 750 гривень, 1 січня 2020 – іще на 750 грн. Таким чином, зростання буде вдвічі. Зараз середня пенсія складає 2 898,41 грн. Перерахування пенсій стосується представників 14 силових структур. Як зазначив Ігор Судариков, зараз усі ці структури повинні надати до Пенсійного Фонду відповідні документи щодо тарифікації посад. Якщо такі данні будуть зібрані до 20 березня, то нарахування пенсіонери отримають вже в березні з перерахунком за попередні місяці, якщо до 28-го – то підвищені пенсії люди отримають у квітні також з додатковими сумами з 1 січня поточного року.

 Усі, хто знаходився у залі змогли б отримати набагато більше відповідей на свої запитання, але чомусь організатори цієї зустрічі не передбачили наявність мікрофону у доволі великій залі. Гість із Запоріжжя як міг намагався докричатися до усіх, але дехто через свій поважний вік взагалі його не чув. Це спричинило справедливе обурення і люди почали розходитися. За кілька хвилин майже усі колишні військові вийшли на вулицю.

Народний депутат України Євген Балицький мав приїхати для спілкування з військовими гарнізону дещо пізніше, після виступу запорізького фахівця, але на прохання людей вимушений був втрутитися аби зустріч продовжилася. Усі, хто мав питання до нардепа, залишилися і вже він розповідав позицію свою і своєї політичної сили щодо ухвалення пенсійної реформи та постанови Кабміну.

Присутні, між тим, висловлювали побоювання на предмет того, що такий варіант є тимчасовим і їх він не влаштовує. Адже вже кажуть про те, що військові будуть переведені на цивільні пенсії – без урахування звань та надбавок. А це значить, що ймовірні нові акції протесту, адже у нинішньому підвищенні, кажуть експерти, суттєво знижені преміальні коефіцієнти та донарахування за ризик.

Усі військові пенсіонери, пенсіонери МВС та інших силових структур, хто має запитання щодо нарахування та перерахування пенсійних виплат, можуть звернутися за роз’ясненнями до управління ПФУ у Мелітополі. Але не до основної будівлі, а за нею, до одноповерхової, у віконця 6 та 7.