Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Що липень українцям готує?

Що липень українцям готує?

Починаючи з 1 липня в Україні вводяться у дію відразу декілька нововведень, що впливатимуть на життя пересічних громадян, і до яких треба готуватися, йдеться зокрема, про підвищення пенсій, поступове зникнення з обігу копійок, новий етап медичної реформи, тощо. Про те, що ж треба знати нам усім на початку липня – далі у інформаційному огляді

 

Аж на 60 гривень Уряд Гройсмана підвищив пенсії українцям. З 1 липня мінімальна пенсія для тих, хто має необхідний стаж роботи (25 років для чоловіків та 20 – для жінок), має бути не меншою за 1 434 гривні на місяць. Зараз вона складає 1 373 гривны. Тобто, ті, хто вже отримує 1 433 гривні, матимуть додатково 1 гривню, інші – максимум 61. За даними Пенсійного Фонду, мінімалку зараз отримують 300 тисяч пенсіонерів з 11 мільйонів 700 тисяч осіб, а це 2,6% від загальної кількості пенсіонерів. Одночасно, підвищиться пенсія і у тих, хто заробив собі на старість 10 мінімальних пенсій. Таких в Україні 10 тисяч чоловік. Вони отримують 13 730 гривень, а після підвищення матимуть 14 340 грн.

З 1 липня Національна служба здоров’я має намір оголосити про початок другої хвилі укладання договорів з мед закладами на надання первинної медичної допомоги. Поки що йдеться про 149 закладів у 22 областях. Це лікарні міст, районів та ОТГ, які за відведений час підготувалися належним чином до втілення реформи. З середини липня мед заклади почнуть отримувати на свої рахунки перші гроші згідно з новим принципом оплати, поки що йдеться про 1,5 мільярди гривень на друге півріччя. Інші ж установи, як і раніше, фінансуватимуться через механізм субвенції, яка, між тим, наступного року буде скасована.

Від першого липня в українських магазинах почали округлювати гроші під час розрахунків. Це нововведення Нацбанку, який призупиняє карбування дрібних монет. Вони будуть поступово вилучатися з обігу, згодом, у рамках економії грошей на друку паперових грошей вони, тобто, паперові гроші, будуть замінені на металеві, які вже з’явилися у гаманцях українців. Щодо копійок, то продавці матимуть право не давати здачу, якщо це 1, 2 або 5 копійок з білого металу. Якщо ж ціна закінчується на 1,2,3,4 копійки, її зменшать до нуля, а якщо на 5 – 9, її доведуть до 10 копійок. Нацбанк України планує зекономити на карбуванні копійок 90 мільйонів гривень. Монеты номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок більше не будуть виробляти, в обігу залишаться тільки 10 та 50 копійок.

«Укрпошта» з 1 липня підвищила тарифи на доставку друкованих видань. До 31 грудня ціна зросте на 24,7%. З 1 січня 2019 року тариф збільшиться іще на 19%. Національна Спілка Журналістів України називає це підривом державою усієї друкованої преси і вимагає від голови Уряду ввести мораторій на зростання поштових тарифів на доставку українських газет. Практика минулих років засвідчила прямий зв'язок між зростанням тарифів на доставку газет та зменшенням читацької аудиторії друкованих ЗМІ. У 2014-2018 роках обсяги підписки зменшилися на 46%. Якщо підписний ринок буде знищено, мешканці сіл, для яких місцеві газети залишаються чи не єдиним джерелом отримання інформації, вимушені будуть припинити своє існування.