Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Хліба нема. Є видовища!

Хліба нема. Є видовища!

До Дня Конституції в Мелітополі у сквері «Дружби народів» з’явилася яскрава інсталяція «Небо в парасольках». У місцевих провладних ЗМІ наголошувалося на тому, що це – подарунок місцевої влади мелітопольцям за їхні ж, мелітопольців, гроші. Ось яскравий приклад як команда мера Сергія Мінька розважальними заходами прикриває свої фінансові махінації з бюджетними грошима. На лице втілення на практиці відомого вислову давньоримського поета-сатирика про те, що люди таки потребують «хліба ти видовищ»

 

Різнокольорову інсталяцію «Небо в парасольках», яка нещодавно з’явилася в Мелітополі, місцеві чиновники за традицією використали для піару самих себе. Провладні ЗМІ наголошували на тому, що яскрава інсталяція з трьох сотень парасольок - це подарунок мешканцям міста. Але чомусь ані мер, ані його заступники не зробили цей подарунок містянам за власні кошти, а натомість, витратили на нього гроші бюджетну, тобто усіх мешканців Мелітополя. З таким самим успіхом можна назвати подарунком від продавця придбаний у магазині хліб або будь-що.

Практичність цієї інсталяції вже викликає сумніви, адже у нашому регіоні з частими вітрами підвісні парасольки додадуть головної болі комунальникам. Доречі сьогодні вони вже вимушені були відвідати цю інсталяцію та полагодити деякі парасольки. А на календарі ж тільки відносно тихе літо. Що буде у такому випадку з інсталяцією восени чи навесні?
Проте, вочевидь, це місцевих чиновників мало хвилює, адже для них одномоментний, ситуативний піар вартує значно більше, аніж робота на перспективу. Подібні «подарунки», тобто, «хліба та видовищ» створюються,  у тому числі, з метою замулювання городянам очей. Чим складніші умови життя в країні, тим частіше влада робить видовищні подарунки своєму народові, аби він забув про проблеми. А чиновники у цей самий момент тихенько роблять свої «чорні» справи. Але нонсенс ситуації у тому, що команда мера Сергія Мінька не тільки не спроможна дати городянам хліба, а й позбавляє їх останнього його шматка. У місті за вказівками чиновників постійно скорочується персонал у бюджетних закладах. А виконкомівські чиновники це називають оптимізацією. Якщо казати простіше, то людей виганяють на вулицю, позбавляючи їх робочих місць і зарплатні. Таким чином були скорочені декілька сотень ставок медичних працівників, а нещодавно члени виконкому проголосували за те, щоб скоротити посади 10-ти кастелянш у дитячих садках.

В обмін за це міська влада закликає, у тому числі, і безробітних мелітопольцям прийти помилуватися парасольками на мікрорайоні, чи сфотографуватися біля інсталяції на головному проспекті або біля клумби-велосипеду. Тільки навряд чи це сприятиме наповненню гаманців городян, яких місцеві чиновники один за одним поступово позбавляють робочих місць, а з ними і можливостей для нормального існування.