Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Як в Мелітополі витрачають бюджетні гроші

Як в Мелітополі витрачають бюджетні гроші

Затверджений обсяг міського бюджету на початку року складав 1 мільярд 323 мільйони гривень. За підсумками першого півріччя місту вдалося зібрати на 5% або 12 мільйонів 700 тисяч гривень більше, ніж було заплановано. Це дало змогу профінансувати усі статті видатків. Про те, на що були витрачені кошти бюджету розповіла заступник міського голови Ірина Рудакова

Ірина Рудакова (заступник міського голови): «Какие основные доходные статьи были перевыполнены? Это самый большой вид доходной части – налог на доходы физических  лиц. Перевыполнен он на 4,5 миллиона, а в общей величине – это 3,2%. Единый налог перевыполнен на 1,6 миллионов или 4,1%. Этому способствовали работа с предпринимателями, чтобы они не уходили в тень и работали открыто. Единый налог увеличивается и сумма доходов растет».

 Щодо бюджету розвитку, сьогодні він складає 173 мільйони гривень, з яких 112 – це гроші міста, більше 60-ти мільйонів вдалося залучити з обласного і державного бюджетів, плюс субвенція на реалізацію проектів в рамках надзвичайної кредитної лінії відновлення України. Додаткові джерела фінансування допомогли реалізувати у місті декілька проектів. Ще у листопаді 2015 року міська рада  підписала з Північною екологічною фінансовою корпорацією «НЕФКО» договір про грант на реалізацію п'яти з них.

 Ірина Рудакова (заступник міського голови): «На реконструкцию уличного освещения, комплексное утепление детских садов №9,48 и 49 мы получили 64 тысячи Евро. При этом получили сокращение электроэнергии в 4 раза, что дает ежегодную экономию 370 тысяч гривен. Потребление энергоресурсов за отопительный период составило более чем 30%. Это 52 гигакалории и экономия бюджетных средств в почти 200 тысяч гривен».

 Максимальна сума, яка може бути реалізована в одному місті за допомогою «НЕФКО», складає 12 мільйонів гривень. За словами Ірини Рудакової, на цьому співпраця з корпорацією НЕФКО не закінчується і за її підтримки можливо реалізувати ще декілька успішних проектів. Тому сьогодні підшукуються такі напрями, які б змогли зацікавити бізнес-партнерів.