Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Дерева рубають – тріски летять

Дерева рубають – тріски летять

Шок і ніщо інше викликала сьогодні у мелітопольців безпрецедентна подія, що відбувалася на мікрорайоні: на проспекті 50-річчя Перемоги, навпроти кінотеатру, невідомі люди спилювали дерева. Як вдалося зясувати, під пилку мають піти більше 20 величезних дерев, які давали тінь на алеї, якою щодня ходили городяни

 

Тривожне повідомлення про масове пиляння дерев на мікрорайоні надійшло на телефон гарячої лінії нашої телекомпанії. Люди були шоковані не стільки процесом, скільки тим – хто ця людина, яка надала дозвіл на знищення багаторічних тополь. Це ж як треба любити гроші і не любити своє місто, щоб дозволити такий злочин, питалися мелітопольці. І чи в курсі мер та його заступники, що відбувається на мікрорайоні, чи власник кафе – депутат від лояльної до влади «Самопомочі», що під його носом знищується зелена алея. Свідками знищення тополь, які на ділянці від магазину "Маяк" до кафе "Мама Мия" не один десяток років створювали тінь, стали десятки городян. Таке ставлення до природи викликало обурення. Більшість з мелітопольців підозрюють, що дерева пиляються заради можливості вкласти плитку чи можливо, виробити з гілок пелети.

Ми поцікавилися у людей з пилами чи не краще б було омолодити, зрізати сушняк і великі гілки, що є небезпечними. Проте, як з’ясувалося, завдання – повна ліквідація дерев під коріння, знесенню згідно з розробленим планом благоустрою, підлягає 22 дерева.

В цьому випадку не йдеться про старі або аварійні дерева, адже підрядники пиляють абсолютно здорові і зелені насадження, яким іще рости і рости, і захищати жителів мікрорайону від спеки в літній період. Упродовж багатьох років городяни зі своїми дітьми підгодовували голубів, що вже стали таким собі символом алеї, і насолоджувалися прохолодою. І ось тепер, через жагу чиновників до збагачення, місто втрачає зелені тополі. Навіть якщо на їхньому місці і будуть висаджені нові саджанці, можна уявити собі коли вони сягнуть таких самих розмірів, як ті дерева, що вже ніколи не будуть шелестіти своїм листям.