Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Скоротити неможна залишити

Скоротити неможна залишити

Члени виконавчого комітету сьогодні без тіні смутку і сумнівів проголосували за суттєве скорочення ставок медичних працівників і ліжкового фонду. Медиків, за словами завідуючої відділом охорони здоров’я Лариси Саприкіної, як виявляється, забагато як на реформовані мед заклади, а ліжка простоюють в очікуванні стаціонарних хворих. Під скорочення підпали 140 штатних одиниць та 35 ліжок

 

Висновок про необхідність скорочення ставок лікарів, медичних сестер та молодшого медперсоналу, як зазначила Лариса Саприкіна, було зроблено після проведення комплексного аналізу окремо документації, окремо стану стаціонарів, їхньої наповненості у денний та нічний час, навантаження лікарів, співвідношення лікарів та середнього мед персоналу, тощо. Як з’ясувалося, зайнятими  усі ліжка були тільки у травматологічному відділенні, гнійно-септичному та дитячому інфекційному відділеннях. Станом на 1 липня вже була проведена оптимізація 118,75 одиниць медичних працівників, до 1 жовтня така ж доля чекатиме іще на 81 одиницю двох центрів ПМСД та ТМО. Вивчаючи ситуацію, що склалася після з’єднання трьох лікарень, з’ясувалося, каже Лариса Саприкіна, що штати працюють не збалансовано та необґрунтовано щодо роду своєї діяльності. 

 Лариса Саприкіна (завідуюча відділом охорони здоров’я): «У першій лікарні завантаженість хворими складає 74%, кількість пацієнтів у нічний час 52% від госпіталізованих. У підрозділі другої лікарні загальна завантаженість 89%, у вечірній час – 40%, дитяча лікарня на 53% завантажена, у вечірній час на 33%».

Також було виявлено, що у консультативно-діагностичних відділеннях, де працюють вузькі спеціалісти, на одного лікаря припадає три медичні сестри і стільки ж молодшого медперсоналу. У стаціонарних відділеннях, окрім цілодобових постів працює і інший додатковий персонал. Отже, скорочення – неминуче.

Лариса Саприкіна (завідуюча відділом охорони здоров’я): «Пропонується скоротити у пологовому будинку 27,25 штатних одиниць та 20 стаціонарних ліжок гінекологічного відділення, у ТМО №1 – 113 штатних одиниць та 15 ліжок денного шкірно-венерологічного стаціонару. Перевести 35 ліжок цілодобового перебуванні на денний стаціонар».

Під скорочення підпадають ставки лікарів, середнього та молодшого медперсоналу. Лікарських ставок 14, з яких 9 вакантні, оптимізують ставки дермато-венерологічної спеціалізації, через те, що у місті таких спеціалістів, що проводять прийоми у лікарнях та мають приватну практику і без цього забагато, додала Лариса Саприкіна.